Škoda Octavia RS s pohonom plug-in hybrid

Všetko po starom. Z exteriéru ide o klasiku RS, z interiéru tiež dýcha klasický duch týchto modelov. Avšak nová Škoda Octavia RS iV pri lepšom pohľade ponúka oveľa viac, ako jej predchodca.
Škoda Octavia RS s pohonom plug-in hybrid

Šikovnému pozorovateľovi neujde jedinečný pohon plug-in hybrid, ktorý tento nový model RS posúva ešte o schodík vyššie. Nie je všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá.

Víťazná zostava sa nemení

„Prečo by sa malo meniť to, čo funguje?“
Asi to sa opýtali dizajnéri spoločnosti Škoda pri navrhovaní nového modelu Octavia RS s pohonom plug-in hybrid. Exteriér tak ostáva prakticky rovnaký, vládnu klasické prvky RS, tentoraz však s jemným nádychom novoty. Športový duch je stále prítomný, oči vám pravdepodobne padnú najprv na disky, ktoré boli na predstavených modeloch naozaj krásne.

Vnútri nájdete pohodlné sedadlá, priestrannosť a ukryté prvky RS, ktoré vždy potešia. Farebná línia na palubnej doske prenáša športového ducha aj dnu, rôzne jazdné možnosti vám dokonca poskytnú pohyblivejší, sviežejší zážitok z jazdy. Ale to u modeloch RS už berieme akosi automaticky.

To, čo chýbalo

Nová Škoda  Octavia ale prináša do rodiny RS to, čo jej chýbalo. Pohon plug-in hybrid otvára tieto modely ešte širšiemu publiku záujemcov, posúva výkonnosť na vyššiu úroveň a vďaka zredukovaniu emisií je aj príjemným ekologickým riešením. Dá sa tak povedať, že sa „starý pes“ naučil novým kúskom. A my to oceňujeme.
Čo teda nájdeme pod kapotou? Spojenie benzínového motoru 1.4 TSI s 85 kW elektromotorom nám ponúkne celkový výkon 180 kW, 245 koní s maximálnym krútiacim momentom 400 Nm. Všetko bude mať na starosti spoľahlivá 6-stupňová dvojspojková prevodovka DSG.

A to nie je všetko! Škoda dopĺňa ponuku aj o ďalšie verzie aj mimo vrcholového modelu Octavia RS. Škoda Octavia iV s celkovým výkonom 150 kW a 204 koní vo výbave Ambition alebo Style a dva typy verzie e-TEC s výkonmi 81 kW a 110 koní, respektíve 110 kW a 150 koní. 

Patríte aj vy k fanúšikom modelov RS od spoločnosti Škoda? Ak áno, novú Škoda Octavia s pohonom plug-in hybrid nájdete už aj v našej ponuke v Moris Slovakia.
 

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať