Nový Superb

28. máj 2019
|
Lukáš Fedorko
Nedávno bol predstavený nový, zmodernizovaný model obľúbených vozidiel ŠKODA Superb a pre milovníkov tejto značky priniesol hneď niekoľko lahodných, elegantných noviniek.

Ako pripraviť vozidlo pred dovolenkou

7. máj 2019
|
Lukáš Fedorko
Čas dovoleniek sa čoraz rýchlejšie blíži. Všetci si tých niekoľko dní spájame s pokojom, oddychom, ideálne bez akéhokoľvek stresu. Pokiaľ sa však rozhodnete na dovolenku vycestovať vlastným autom, isté riziko problémov existuje vždy. Ako sa im vyhnúť? V tomto článku vám prezradíme, ako pripraviť vozidlo pred dovolenkou tak, aby z cestovania nebol strastiplný boj.

Nová ŠKODA Kamiq

16. apríl 2019
|
Lukáš Fedorko
ŠKODA Kamiq je novinkou, ktorú sme nedávno mohli vidieť aj na bratislavskom autosalóne. A naozaj tam pôsobila ako príjemný letný vánok, ktorý má potenciál zaujať masy. Poďme sa na Kamiq pozrieť zblízka.

Starostlivosť o vozidlo po zime

26. marec 2019
|
Lukáš Fedorko
Zima je obdobím, kedy každé auto na cestách čiastočne trpí. A nie je to len nízkou kvalitou vozoviek, ale aj samotným počasím. Mínusové teploty, sneh, voda, posypová soľ či kamienky na cestách a iný štýl jazdy. Toto všetko vášmu auto počas zimy neprospieva, preto je prechod zo zimného obdobia na jarné veľmi dôležitý. A akú starostlivosť vaše auto na jar vlastne potrebuje?

Moris Cup Jahodná 2019 sa konať nebude

5. marec 2019
|
Lukáš Fedorko
Pre fanúšikov motoršportu prichádza smutná správa. Z relevantných dôvodov sa organizátori automobilových pretekov do vrchu Moris Cup Jahodná 2019 rozhodli podujatie zrušiť. Preteky sa mali uskutočniť v termíne od 24.-26. mája 2019 na kopci Jahodná.

Nová ŠKODA Scala

19. február 2019
|
Lukáš Fedorko
Simply clever, virtuálny kokpit, infotainment systémy. Tieto slovné spojenia sú novým jazykom, ktorým koncern ŠKODA komunikuje. Asistenčné systémy zdvihnú nielen úroveň komfortu vozidla, ale vytvoria aj technologický skok spojený s efektívnymi riešeniami. A je skutočne Scala tým vozidlom, ktorému patrí status novej krvi?

Jazdenky

29. január 2019
|
Lukáš Fedorko
Autobazáre mali na Slovensku vždy svoje stabilné postavenie a krivka predaja ojazdených áut sa vždy držala vysoko. Jazdenky si na svoje prišli aj počas uplynulých rokov a výnimkou nebol ani rok 2018. Zaujímavým zistením je fakt, že Slováci často siahajú po ojazdených drahších modeloch s luxusnejšou výbavou.

Ako bezpečne jazdiť na snehu

8. január 2019
|
Lukáš Fedorko
Zimné ročné obdobie sa na Slovensku v posledných dekádach stalo nevyspytateľným. Počasie si často robí, čo chce a neraz nás nemilo zaskočí. V cestnej premávke je bezpečnosť vždy na mieste, no ak je vozovka pokrytá ľadom alebo snehom, platí to dvojnásobne. Ako teda jazdiť bezpečne na snehu? Ktoré pravidlá by mal šofér dodržiavať?