Škoda CITIGOe iV - prvý elektromobil

Elektromobily budú v budúcnosti ovládať trh a aj preto každá automobilka usilovne pracuje na svojich e-vozidlách. Výnimkou nie je ani Škoda, ktorá prichádza s modelom CITIGOe. Ide o prvý elektromobil tejto značky, ktorá je v našich končinách veľmi obľúbená. Ako prvý krok dobré, čo poviete?
Škoda CITIGOe iV - prvý elektromobil

Hlavne v meste
Ako napovedá názov aj vzhľad, CITIGOe iV je auto priamo do mesta. Je malé, šikovné, ekologické. Na prvý pohľad pôsobí príjemne, dizajn je nenásilný a všetko je na svojom pravom mieste. Autori stavili na motto „v jednoduchosti je krása“ a nemôžeme im to zazlievať.
Jednoduché línie sa predstavujú aj v interiéri. Prístrojový panel prakticky zobrazuje všetky dôležité indikátory súvisiace s elektropohonom – úroveň nabitia akumulátorov, dojazd prepočítaný na základe aktuálneho štýlu jazdy či výkon. 
Mestu je prispôsobený aj batožinový priestor, ktorý ponúka postačujúcich 250 litrov a pri sklopení zadných sedadiel dosiahnete až 923 litrov. Pod kapotou sa potom nachádza elektromotor s hmotnosťou cca 54 kilogramov.

Postačujúci výkon
S motorom je spojená automatická prevodovka s jednostupňovým reduktorom. Výkon je vzhľadom na pôsobenie CITIGOe iV, ktoré bude v meste, na úrovni 64 kW (87 k) a myslíme, že je teda naozaj postačujúci. Krútiaci moment je stanovený na 95 Nm, maximálnu rýchlosť dosiahnete pri 130 km/h, čo je na toto maličké auto celkom slušné. Zaujímavá je aj spotreba, ktorá bude v rozmedzí 12 – 15 kWh/100 km a bude záležať na vašom štýle jazdy.
S rozmachom elektrovozidiel môžeme očakávať aj rozmach nabíjacích staníc. CITIGOe iV sa pri rýchlonabíjaní nabije na 80% už za jedinú hodinu, doma z bežnej zásuvky jej to bude trvať necelých 13 hodín. Škoda nám na začiatok ponúkne až 8-ročnú záruku na akumulátory a to je naozaj skvelý bonus.
Škoda CITIGOe iV nemôže byť bez mesta a mesto nemôže byť bez nej. S postupne rastúcou popularitou e-vozidiel a stále väčším dôrazom na ekológiu môžeme očakávať, že CITIGOe iV zaplaví aj naše mestá. Toto milé vozidlo, ktoré nájdete aj v ponuke Moris Slovakia, vám spríjemní a zjednoduší cestu mestom. 
 

Ak máte otázky, neváhajte nás kontaktovať