Audi RS Q3 - klasika alebo Sportback?

Nové Audi RS Q3 v klasickom prevedení, ale aj v prevedení Sportback nasadzuje latku naozaj vysoko. Veď už iba nový 5-valec 2,5 TFSI je zmenou, ktorá zdvihne tep všetkým fanúšikom tejto značky. Jedno je isté – ak siahnete po tomto modeli, máte vyhraté.
Audi RS Q3 - klasika alebo Sportback

Poriadny kus

Audi RS Q3 je naozaj poriadny kus. Vozidlo vyzerá mohutne, perfektne ho definujú kontrastné línie, napríklad hneď pri pohľade spredu nájdeme originálnu 8-uholníkovú masku. Adaptívne LED svetlá s matným pozadím či dynamické smerové svetlá sú nielen výrazné, ale aj praktické počas jazdy. Zboku je silueta tiež silná a práve z profilu si Audi RS Q3 vybuduje rešpekt. Celý dizajn dokonale dopĺňajú sacie otvory, rozšírené prahy či strešný spojler. Príťažlivý je aj pohľad zozadu – dva oválne výfuky, kontrastný čierny difúzor.

A čo interiér? Pohodlné športové sedadlá, športový volant, pedále z nerezovej ocele. Z technických vymožeností môžeme spomenúť novú grafiku infotainmentu, digi kokpit či dostatočne veľké dotykové displeje, kde nájdete info o tlaku v pneumatikách, výkone či krútiacom momente. Volantom navyše môžete voliť medzi rozličnými jazdiacimi režimami, ktorých je dovedna 6.

Aj keď bola predstavená hlavne výrazne zelená karoséria, zákazník si môže zvoliť aj svoj vlastný odtieň.

Dokonalé vlastnosti

Oba modely majú pod kapotou skoro rovnakú výbavu. Vnútri nájdete už spomínaný 5-valcový 2,5 litrový TFSI, 294kW (400 k) s jedinečným zvukom a krútiacim momentom na hodnote 480 Nm. Sedemstupňová prevodovka S tronic s pohonom všetkých štyroch kolies Quattro sa postará o naozajstný zážitok z jazdy. Práve zvuk je to, čo Audi RS Q3 a Audi RS Q3 Sportback robí jedinečným a vďaka čomu si auto zamilujete na prvý posluch. Príťažlivé je aj zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4 a pol sekundy. Rýchlosť je už klasicky obmedzená na 250 km/h, za príplatok sa však dá zvýšiť až na 280 km/h.

Nové Audi RS Q3 má dokonalé vlastnosti, ktoré ocenia nielen vodiči s rodinami, ale aj tí, ktorí v sebe majú kúsok pretekára. Či už zvolíte Audi RS Q3 alebo alternatívu Sportback, vaše rozhodnutie bude správne. Túto novinku nájdete aj v Moris Slovakia, ak teda patríte k milovníkom Audi, nová RS Q3 vás zaručene dostane.

Kontaktujte náš predaj Audi