Audi e-tron otvára dvere do budúcnosti

Začiatok nových technológií býva vždy kostrbatý. Bolo to tak s parným strojom, s lietadlami, vozidlami a aj elektrickými autami. Rok po roku sa však všetko zlepšuje – od samotnej technológie až po dizajn. Audi e-tron v tomto smere napreduje priam dokonalo a otvára dvere do budúcnosti, ktorá už nie je až taká kostrbatá. Táto novinka spája top technológie s úžasným dizajnom. Veď posúďte sami.
Audi e-tron otvára dvere do budúcnosti

Svieži výzor

Audi e-tron je vítaným osviežením na cestách naprieč Európou. Pôsobí mohutne a nik by na prvý pohľad nepovedal, že ide o elektrické SUV. Spredu túto novinku perfektne definuje klasická Audi maska chladiča, jemné línie sa potom tiahnu cez bok vozidla až dozadu, kde prechádzajú do úzkych horizontálnych svetiel. Karoséria je doplnená o chrómové prvky a otvory pre prívod vzduchu.

Vnútri je potom Audi e-tron naozaj priestranným vozidlom vhodným aj pre piatich cestujúcich. Nik sa v ňom nebude tlačiť a vítaným bonusom je množstvo úložných priestorov. Okrem toho sa e-tron môže pochváliť celkovým batožinovým priestorom 660 litrov.

Keď sa pozrieme na technologickú stránku, digitálna prístrojová doska ponúka Audi Virtual Cockpit, ktorý zobrazuje všetky dôležité údaje vrátane stavu batérie či ostávajúci dojazd, ktorý je na úrovni približne 400 kilometrov.

Budúcnosť v elektrike

Audi e-tron je poháňané dvomi silnými elektromotormi s vynikajúcou akceleráciou. To poteší najmä fanúšikov športových vozidiel, ku ktorým sa e-tron výkonom približuje. Samozrejmý je pohon všetkých štyroch kolies Quattro. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 190 km/h, čo však rozhodne neobmedzuje jedinečný zážitok z jazdy. Tá je tichá, plynulá a pohodlná.

Nabíjanie je možné na nabíjacích staniciach a takisto aj doma. Audi zrejme vidí svoju budúcnosť v elektromobiloch, pretože zákazníkom uľahčuje prácu s nimi, a to napríklad inteligentným krytom nabíjacieho konektora, ktorý sa po nabití a odpojení automaticky uzavrie. Dizajnéri mysleli aj na príslušenstvo potrebné na nabíjanie, ktorému určili dostatočný interiérový priestor v prednej časti vozidla.

Ak chcete pocítiť nádych budúcnosti už dnes, v Moris Slovakia nájdete aj špičkové elektromobily, vďaka ktorým budete o krok vpred.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať