Škoda Superb iV - plug-in hybrid po prvýkrát

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí tak javiť, Škoda Superb iV je prelomová. A to ani nie zvonku, ako zvnútra.
Škoda Superb iV - plug-in hybrid po prvýkrát

Navonok klasika
Škoda Superb iV sa drží zabehnutých línií tejto vlajkovej lode. Jemné hrany, ktoré  z času na čas vybiehajú, príťažlivá silueta, silná a perfektne definujúca predná maska. Výrazné svetlomety pôsobia v predstavenom svetlom prevedení vozidla kontrastne. Interiér je pohodlný, s vyhrievanými sedadlami, výraznými dotykovo ovládanými displejmi a v najvyššej triede L&K dostanete ako bonus aj vyhrievaný volant.
Kolesá budú 17 palcové, pri najvyššej triede to budú 18 palcové. Nový model je teda trochu iný, osobitý, no laika by ste veľmi ľahko oklamali. Rozdiely sa však nachádzajú pod kapotou.

Prelomový hybrid
Tam nájdeme 1,4 litrový štvorvalec TSI, 115 kW (156 k), ktorý je doplnený o elektromotor, 85 kW (116 k). Spoločný výkon je 160 kW (218k) s maximálnym krútiacim momentom 400 Nm. Sústava je doplnená 6-stupňovou automatickou DSG prevodovkou.
Dojazd na elektriku je 56 kilometrov, o čo sa postará Li-ion batéria 13 kWh, ktorú by sme našli pred zadnou nápravou. Plug-in hybrid teda dokopy poskytne dojazd až 850 km. Po prípadnom vybití akumulátorov sa ŠKODA Superb iV automaticky prepne do hybridného režimu. Dokonca budete môcť sami vyberať režimy E a Hybrid, a to vďaka inteligentnému systému Driving Mode Select. Nevýhodou ale môže byť to, že tento model nebude vybavený rýchlonabíjaním, a tak akumulátory nabijete za 3,6 až 5 hodín, v závislosti od použitej elektrickej siete.
Cena sa bude pohybovať od 34 430€ v prípade základnej Ambition, cez 37 880€ v prevedení Style až po najvyššiu triedu Laurin & Klement 41 170€. Z použitých technológií môžeme vyzdvihnúť napríklad dažďové a parkovacie senzory s parkovacou kamerou (už od základnej Ambition), adaptívny tempomat, asistent rozpoznávania dopravných značiek či virtuálny kokpit (pri triede Style) alebo ventiláciu predných sedadiel, proaktívnu ochranu posádky a 3-zónovú klimatizáciu (v najvyššom prevedení Laurin & Klement).

Škoda Superb iV je teda rozhodne vozidlo, na ktoré sa treba tešiť a veríme, že si v Moris Slovakia vyberiete triedu, ktorá vám bude perfektne pasovať.
 

Kontajtujte náš predaj ŠKODA