Škoda Octavia 4. generácie - vyššie a vyššie

Octavia je obľúbeným modelom nielen výrobcov Škoda, ale aj fanúšikov tejto značky. Preto chcú „oktávku“ vývojári stále vylepšovať a mieriť tak vyššie a vyššie. Podarilo sa im to aj so štvrtou generáciou tohto modelu?
Škoda Octavia 4. generácie - vyššie a vyššie

Nová už na prvý pohľad
Nový oblek 4. generácie Škoda Octavia – to je úplne nový predný nárazník, rezané svetlomety, väčšia dĺžka aj šírka (o 22mm, resp. o 15mm), plochý strešný nosič, originálna pretiahnutá silueta. Najnovší model je tak už na prvý pohľad iný, jedinečný. Celý svieži dizajn podčiarkujú 19-palcové kolesá, ktoré novú frizúru nosia.
Samozrejmosťou je aj vynovený interiér. Tu dizajnéri zvolili iný tvar palubnej dosky, ktorá je rozdelená do niekoľkých úrovní. Dvojramenný volant s tlačidlami a ovládačmi zjednodušuje ovládanie funkcií. Prvýkrát sú použité aj ergonomické sedadlá, ktoré spríjemnia zážitok z jazdy, a to napríklad vyhrievaním či masážou. Možnosťou sú aj športové sedadlá potiahnuté priedušnou látkou ThermoFlux.
ŠKODA Octavia štvrtej generácie je vnútri priestrannejšia, a to ako pri priestore pred kolenami, tak aj pri celkovo vyššom objeme batožinového priestoru, ktorý sa pohybuje od 600 l až po 640 l v závislosti od modelu. O príjemné prostredie v interiéri sa po prvýkrát postará 3-zónová klimatizácia Climatronic.

Overený level
Vývojári stavili na to, čo už je overené a posunuli to ešte o kúsok vyššie. Tak napríklad v novej generácii nájdete FullLED Matrix svetlomety, ktoré inteligentne rozpoznajú vozidlá idúce v protismere alebo rovnakom smere, či osoby a iné prekážky. Môžete mať tak neustále rozsvietené diaľkové svetlá. Bonusom je aj funkcia Coming/Leaving Home, ktorej asistujú FullLED zadné svetlá, po prvýkrát v histórií aj s dynamickými smerovými svetlami.
A čo motory? Základom bude litrový trojvalec, 81kW (110 k), krútiaci moment 200 Nm s možnosťou mild-hybrid. Benzínový štvorvalec bude 1,5 litrový TSI, 110 kW (150 k) a 250Nm krútiaci moment. Najlepším benzínovým motorom bude 2-litrové TSI, 140 kW (190 k) a 320 Nm so zrýchlením z 0 na 100 za 6,9 sekundy a maximálkou 232 kilometrov za hodinu, s automatickou prevodovkou.
Pre milovníkov naftových motorov Škoda ponúkne dvojlitrové TDI s nasledovnými výkonmi: 85 kW (115 k), 110 kW (150 k) a 147 kW (200 k). Zaujímavou alternatívou bude aj verzia s pohonom na stlačený plyn s motorom 1,5 TSI, 96 kW (130 k).
Stropom, ktorý nájdete aj v Moris Slovakia, bude potom plug-in hybrid iV so 150 kW (204 k) a 350 Nm. Benzínovým základom bude 1,4 TSI so 6-stupňovou DSG prevodovkou a 13 kWh batériou s dojazdom až 55km na jediné nabitie.
 

Kontajtujte náš predaj ŠKODA