Škoda Enyaq iV – budúcnosť na cestách

ŠKODA opäť zabára svoje prsty do budúcnosti a predstavuje najnovšie elektrické SUV – ŠKODA Enyaq iV.
Škoda Enyaq iV – budúcnosť na cestách

Spoločnosť jednoznačne dáva najavo, že sa nezľakne ani takýchto vozidiel a trh, ktorý sa pomaly ale isto rozbieha, chce ovládnuť. Iba nedávno predstavila svoje historicky prvé elektrické SUV vozidlo ŠKODA CITIGOe iV. Pozrime sa na model Enyaq iV zbližša.

Definícia počas jazdy
Už prvý pohľad na novú ŠKODA Enyaq iV je stanoviskom, ktoré jednoducho musíte brať v úvahu. Statné vozidlo je akousi definíciou počas jazdy a každý si vás určite všimne. Predná maska pôsobí futuristicky a je určite osviežením tohto predĺženého modelu. Línie sa tiahnu zdola nahor a ku koncu auta opäť klesajú, čím vytvárajú príťažlivú siluetu. Samozrejmosťou sú hliníkové doplnky, ktoré dodávajú exteriéru šmrnc.
Otvorte dvere a nechajte sa uniesť priestrannosťou! Oltárom novej ŠKODA Enyaq je najväčší centrálny displej, aký sme vo vozidlách tejto značky videli. Dizajnéri sa potom postarali o symbiotické prepojenie látky s kožou, na ktoré dohliada ambientné osvetlenie. Svoj úžas z exteriéru si tak prenesiete aj dnu.
Vozidlo bude za pomoci appky kompatibilné aj so smartfónmi, pričom môžete ovládať nabíjanie, klimatizáciu či iné činnosti. 

Moderné prvky budúcnosti
Na pohľad je Enyaq celkom zaujímavým vozidlo, čo ale prezradí pohľad dovnútra?
Pokiaľ sa rozhodnete pre klasiku, vaše vozidlo bude podporovať nabíjací výkon 100 kW, ak si priplatíte, môžete sa tešiť na výkon 125 kW. Nabitie 82 kWh batérie z 5% na 80% zvládnete už za 38 minút a podporované nabíjanie bude na hodnote 11 kW. Aby záujemcovia uverili, že ide o naozaj silné SUV, ŠKODA Enyaq iV zvládne ťahanie prívesu s hmotnosťou až 1400 kilogramov.
Z ostatých funkcií môžeme vyzdvihnúť napríklad nové asistenčné systémy, tempomat, bezkľúčové odomykanie, dvoj-zónovú klímu alebo multifunkčný volant, ktorý ešte viac spríjemní zážitok z jazdy.
Túto horúcu novinku nájdete aj v širokej ponuke Moris Slovakia – ak vás nová ŠKODA Enyaq iV zaujala, neváhajte a kontaktujte náš predaj ŠKODA.
 

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať