Nová Audi A3 Sportback je športovejšia

Atrojka od Audi je stálicou na trhu a fanúšikovia tejto úspešnej značky každoročne čakajú, čo nové pre nich dizajnéri a konštruktéri vymyslia. Tento rok je Audi A3 Sportback naozaj vítaným osviežením, ktoré rozvíri naše cesty.
Nová Audi A3 Sportback je športovejšia ako kedykoľvek predtým

Krásny športovec

Už na prvý pohľad vás zaujmú výrazné podbehy kolies, reliéfové línie po bokoch vozidla a jedinečná jednodielna maska chladiča Singleframe, ktorá tieto vozy už priam definuje. Táto kombinácia, ako sa ukazuje, dodala novej Audi A3 ešte športovejší vzhľad, ako tomu bolo pri starších modeloch.

Výrazné sú aj použité LED svetlomety, ktoré vďaka svojmu tvaru perfektne zapadajú do celkového výzoru A3. Výrobca navyše ponúka voliteľné svetlomety Matrix LED.

V interiéri sa prirodzene spája športový vzhľad s eleganciou. Svoju divú atmosféru si vozidlo zvonka dnu neprináša – nič nie je navyše, žiadny zbytočný kontrast. Jednoducho všetko, čo k príjemnej a nerušenej jazde potrebujete.

Základom je dotykový displej s uhlopriečkou 25,7 cm, ktorý ovláda celé vozidlo, dokáže rozoznať rukou písaný text, podporuje ovládanie hlasom a dá sa ovládať aj cez multifunkčný volant. Medzi ďalšie príjemné možnosti môžeme zaradiť skvelú navigáciu, funkciu Points-of-Interest, ktorá vám poskytne dôležité informácie o najbližších zaujímavých miestach či obľúbenú funkciu Car-to-X, vďaka ktorej vždy nájdete voľné parkovacie miesta a zelené semafory.

Batožinový objem bol stanovený na 380 litrov a výrobca nám do interiéru vložil okrem väčšieho priestoru pre cestujúcich aj niekoľko úložných priestorov.

Atletický výkon

Nová Audi A3 Sportback je presne taká, ako vyzerá – športová, atletická, mladá, svieža.
Spoločnosť nám ponúka 3 motorizácie – benzínový štvorvalec 1.5 TFSI s výkonom 110 kW a 150 koní, dieselový štvorvalec 2.0 TDI s výkonom 85 kW a 116 koní, respektíve 110 kW a 150 koní. Tešiť sa môžete aj na pohon všetkých štyroch kolies Quattro, 6-stupňovú manuálnu prevodovku alebo 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku S tronic.
Vďaka systému regulácie jazdnej dynamiky Audi Drive Select môžete s novou Audi A3 jazdiť prakticky na akomkoľvek povrchu. Vybrať si môžete z režimov Comfort, Dynamic, Automatic alebo Individual.

Športovú a atletickú Audi A3 Sportback nájdete v ponuke Moris Slovakia.
 

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať