Audi RS5 - nadčasová moderna

Modely RS od značky Audi patria každoročne k najdiskutovanejším vozidlám. Nemôžeme sa diviť – tieto modely sú populárne, obľúbené a tvoria obrovskú časť predajov Audi. Nová päťka nie je v tomto ohľade výnimkou a možno už aj vy ste o nej pár slov prehodili. Poďme sa na ňu pozrieť bližšie – pretože rečí o dobrých autách nikdy nie je dosť.
Audi RS5 - nadčasová moderna

Audi RS5 - nadčasová moderna

Modely RS od značky Audi patria každoročne k najdiskutovanejším vozidlám. Nemôžeme sa diviť – tieto modely sú populárne, obľúbené a tvoria obrovskú časť predajov Audi. Nová päťka nie je v tomto ohľade výnimkou a možno už aj vy ste o nej pár slov prehodili.  Poďme sa na ňu pozrieť bližšie – pretože rečí o dobrých autách nikdy nie je dosť.

 

Drsná už na prvý pohľad

Nová Audi RS5 je na prvý pohľad drsná, agresívna, solídna. Pohľad spredu je vzrušujúci pre každého fanúšika automobilov – jednodielna maska typická pre vozidlá Audi, výrazné otvory pre prívod vzduchu, bočné prahy či rozumne zvolené chrómové línie dodávajú dizajnu šmrnc. Zozadu potom vynikajú svetlá a veľké koncovky výfukov, ktoré ešte viac podčiarkujú celkový drsný športový výzor RS5.

Interiér novej RS5 je elegantne svieži, čo pôsobí ako príjemný kontrast s jej vonkajškom. V stredovej konzole nájdeme dotykový displej, samozrejmosťou je infotainment, zobrazovanie všetkých dôležitých ukazovateľov a takisto možnosť výberu viacerých jazdných režimov, pričom novinkami sú režimy RS1 a RS2. Vozidlo sa tak dokáže dokonale prispôsobiť štýlu jazdy vodiča, vďaka čomu bude jeho šoférovanie naozajstným zážitkom. Nič tu nie je navyše a všetko do seba úžasne zapadá.

K dispozícií bude kupé a sportback. Kupé navyše ponúka jedinečnú carbon strechu, vďaka ktorej je nižšia aj hmotnosť vozidla.

 

Spoľahlivý výkon

Hovorí sa, že víťazná zostava by sa nemala meniť. Tak je tomu aj v prípade 6-valcového motoru, ktorý je opäť súčasťou RS5. Benzínový 2.9 TFSI s výkonom 331 kW a krútiacim momentom 600 Nm ponúkne zrýchlenie z 0 na 100 za necelé 4 sekundy. Samozrejmosťou ostáva aj osem-stupňová automatická prevodovka či pohon štyroch kolies Quattro. Vnútro tohto modeli je tak stále spoľahlivé a stávka na istotu sa tentoraz rozhodne vyplatila.

Za príplatok si potom môžete vychutnať športový diferenciál alebo napríklad hydraulický systém DRC, ktorý výrazne zlepšuje ovládateľnosť. Je len na vás, aký zážitok z jazdy chcete mať a preto je dobré, že je nová RS5 veľmi flexibilná čo sa týka jej možností. V Moris Slovakia nájdete aj tento model.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať