Audi Q8

Nová tvár modelového radu Q: Audi Q8

Expresívny dizajn, inovatívna technika a umenie plniť tie najvyššie požiadavky - nový model Q8 spája všetko, čo reprezentuje značku Audi. Jeho športový vzhľad vzdáva poctu legendárnemu modelu Audi quattro a s novou osemuhoľníkovou jednodielnou maskou chladiča Singleframe jednoznačne poukazuje na budúcnosť. Interiér štvordverového SUV Coupé má prémiový charakter: priestranný, luxusný, s vysokým štandardom konektivity. Inteligentné systémy ovládania a špičková navigácia vás zavedú do digitálnej doby, počnúc systémom MMI touch response až po hlasové ovládanie. Podvozok a pohon sa postarajú o suverénnu, agilnú jazdu - ak je to nutné, aj v teréne.

Audi Q8
Audi Q8
Audi Q8
Audi Q8

Nová príťažlivosť: Dizajn exteriéru

Impozantnou jednodielnou osemuhoľníkovou maskou chladiča Singleframe predstavuje Audi Q8 novú tvár modelového radu Q. Výrazná jednodielna maska chladiča je kolmá a v kombinácii s jemne vysunutým predným spojlerom a veľkými, výraznými otvormi pre prívod chladiaceho vzduchu zdôrazňuje sebavedomý vzhľad vozidla. Elegantne klesajúca línia strechy prechádza do šikmo sklonených zadných D-stĺpikov a opiera sa o prelisy quattro nad podbehmi kolies, do ktorých sa vojdú až 22-palcové kolesá. Zadnému svetelnému pásu, ktorý plynule prechádza celou zadnou časťou vozidla, dominuje čierny podklad.

Viac informácií 

Audi Q8

Športový zážitok z jazdy: Jazdná dynamika

S Audi Q8 jazdíte stále športovo, dynamicky a efektívne: Jeho čisto mechanický medzinápravový diferenciál prenáša krútiaci moment na prednú a zadnú nápravu štandardne v pomere 40:60. V prípade potreby prenesie väčší podiel krútiaceho momentu na nápravu s lepšou trakciou. Okrem sériovo dodávaného progresívneho riadenia, ktorého prevodový pomer sa s narastajúcim uhlom natočenia volantu stáva priamejším, ponúka Audi na želanie riadenie všetkých kolies. Tento systém natáča zadné kolesá až do 5 stupňov - pri nízkej rýchlosti proti smeru natočenia predných kolies kvôli zvýšeniu agility, pri vysokých rýchlostiach v rovnakom smere v prospech vyššej stability. A vďaka novej technológii "mild hybrid" (MHEV) je Audi Q8 mimoriadne efektívne.

Viac informácií

Audi Q8 - jazdná dynamika

Čistý dizajn prémiového interiéru

Nastúpte a cíťte sa príjemne. Audi Q8 ponúka vďaka svojej dvojmetrovej šírke veľkorysý priestor. Exkluzívny dizajn s čistými líniami, na želanie dodávané individuálne ergonomické sedadlá s masážnou funkciou a ventiláciou, štvorzónová automatická klimatizácia a balík "air quality" podčiarkujú noblesný ambientný charakter vnútorného priestoru.

Viac informácií

Audi Q8 - interiér
Audi Q8 - konektivita

Inteligentná konektivita

Audi Q8 je vybavené špičkovým infotainment systémom MMI Navigácia plus. Systém integruje model na prenos dát Audi connect so štandardom LTE Advanced a hotspot WLAN. Online služby od Audi connect dopĺňajú predvídavé plánovanie trasy. Inovatívne ovládanie hlasom vám umožňuje bezpečné a rýchle aktivovanie mnohých funkcií. Vďaka tomu je Audi Q8 inteligentným partnerom na dialóg.

Audi Q8 - ambientné osvetlenie

Ambientné osvetlenie

Na želanie dodávané náladové svetlo nasvieti výrazné dizajnové línie interiéru v tme a podsvieti trojdimenzionálny laserom vyrezaný znak quattro nad odkladacou schránkou pred spolujazdcom, ktorý predstavuje skvelý príklad pre nadšenie k detailom od Audi.

Audi Q8 - svetlo

Identita: Svetlo

Nové Audi Q8 osvetlí cestu štandardne dodávanými LED svetlometmi, na želanie sa dodáva technológia HD Matrix LED. Pomocou smartfónu a aplikácie myAudi môžete aktivovať mnohé funkcie osvetlenia, a potom ich zažiť zvonku, pre vizuálny zážitok, dodávaný na želanie, ešte pred nastúpením.

Osvetľujúca: Technológia svetiel

V novom modeli Audi Q8 vám cestu osvetlia LED svetlomety. Na želanie dodávané HD Matrix LED svetlomety ponúkajú precízne osvetlenie cesty s vyšším rozlíšením. Systém v rámci svojich možností rozpozná vozidlá v protismere a pred vami a svetlo zacloní tak, aby bol priestor medzi vozidlami a vedľa nich plnohodnotne osvetlený. Aktívne a dynamické rozdelenie svetla je dosiahnuté ako v oblasti stretávacích, tak aj diaľkových svetiel bez mechanických komponentov jednoduchým zapnutím alebo vypnutím jednotlivých svetelných komponentov. Vďaka tomu sme dosiahli nielen lepšie osvetlenie cesty, ale súčasne aj vyššiu bezpečnosť a komfort. Delenie medzi konvenčnými stretávacími a diaľkovými svetlami sa takmer stratí.

Audi Q8 - technológia svetiel
Audi Q8 - väčšia bezpečnosť

Väčšia bezpečnosť

Či už parkujete, jazdíte v meste alebo na diaľnici - Audi Q8 vás podporuje v mnohých situáciách. Patria sem systémy ako adaptívny asistent jazdy, asistent efektívnej jazdy, asistent rozpoznania križovatky, upozornenie na zmenu jazdného pruhu, upozornenie na obrubník a kamery na monitorovanie okolia vozidla. Za všetkými týmito systémami je centrálna riadiaca jednotka asistenčných systémov. Nepretržite prepočítava diferencovaný obraz okolia a na jeho základe riadi asistenčné systémy. Údaje získava, v závislosti od výbavy, až z piatich radarových snímačov, šiestich kamier, dvanástich ultrazvukových snímačov a laserového skenera. Predbežne od začiatku roka 2019 budú k dispozícii aj špičkové inovatívne asistenčné systémy ako Audi Remote Park - a Garage Pilot*.

Objednajte si testovaciu jazdu na novom Audi Q8

Objednať testovaciu jazdu

Ponuka Audi Q8 k okamžitému odberu