Audi Q3 Sportback – definícia športovej elegancie

Audi Q3 Sportback – definícia športovej elegancie
Audi Q3 Sportback – definícia športovej elegancie

„Kvétrojka“ je vo svete SUV už zaužívanou značkou. Moris Slovakia ako autorizovaný predajca veľmi rád predáva autá tejto nemeckej značky. Pretože Audi jednoducho vie, čo robí – od dizajnérov cez konštruktérov až po predajcov.

Tvrdý ale elegantný

Taký je dizajn Audi Q3 Sportback. Dizajnéri sa snažili spojiť športového ducha s eleganciou a musíme povedať, že sa im to podarilo vynikajúco. Už spredu je Q3 Sportback definovaná osemuholníkovou maskou chladiča Singleframe, a tak ju spoznáte na prvý pohľad. Zboku by ste aj potme vedeli povedať, že táto silueta patrí Q3. Športový duch je zvýraznený elegantnou a dynamickou bočnou líniou a jemne klesajúcou líniou strechy. Tvrdosť dizajnu zabezpečujú zadné svetlá.

Svetlomety LED sú súčasťou výbavy, Audi záujemcom však ponúka aj Matrix LED s dynamickými smerovými svetlami, pravda, za príplatok. Bonusom k tejto výbave je ale skvelá technológia, vďaka ktorej vozidlo rozpozná autá idúce v protismere a diaľkové svetlá tak automaticky stlmí.

Aj vnútri to je technológia za technológiou. Všetko dýcha novotou, displeje sú výrazné, prístupné, akurát veľké. Platformy Apple CarPlay, Android Auto, appka MyAudi alebo systém Car-to-X sú samozrejmosťami. Palubná doska je navyše potiahnutá kožou, čiže elegancia si svoje miesto zastala aj v interiéri, sedadlá sú zase športovejšie. Kufor má základný objem 530 litrov.

Poriadny drsňák aj vo vnútri

Audi sa rozhodlo dať Q3 Sportback zatiaľ dva motory – naftový dvojliter 35 TDI (110 kW) a benzínový dvojliter 45 TFSI (165 kW), neskôr by mali pribudnúť ďalšie (benzínový 30 TFSI, dieselový 40 TDI (140 kW)). Prevodovka bude poväčšine 7-stupňová dvojspojková s pohonom Quattro. Svoj štýl športového drsňáka si tak Audi Q3 Sportback tak zastane aj v tom, čo skrýva pod kapotou.

Každý, kto miluje jazdu, iste ocení až 6 jazdných režimov, progresívne riadenie a pri príplatku aj adaptívne tlmiče či adaptívny tempomat, zobrazenie okolia a udržiavanie v jazdnom prúde. V základnej výbave sa ale môžete tešiť napríklad na možnosť výstrahy pred kolíziou, autonómne brzdy alebo monitoring jazdných pruhov a slepých uhlov.

Audi Q3 Sportback je tak definíciou športovej elegancie doplnenou o špičkovú kvalitu a skvelý výkon.

Sme autorizovaný predajca a autorizovaný servis Audi Košice. Sme Moris Slovakia so sídlom na ulici Alejová 4 v Košiciach.

Kontaktujte náš predaj Audi