Jazdené vozidlá

Motoren technik mayer

Moris Cup Jahodná 2017

Počas víkendu 20.-21.5.2017 si na kopci Jahodná pri Košiciach opäť zmeralo sily medzinárodné štartovné pole súťažiacich v rámci pretekov automobilov do vrchu Moris Cup Jahodná 2017. Tentokrát sme neprivítali poľský šampionát, aj napriek tomu bol súťažný program nabitý a diváci aj vďaka krásnemu počasiu odchádzali domov plní motoristických zážitkov.

Moris Cup Jahodná 2016

Na kopci Jahodná pri Košiciach sa v dňoch 21.-22.5.2016 konal už ôsmy ročník obľúbených motoristických pretekov Moris Cup Jahodná 2016. V aktuálnom ročníku sme na trati dlhej 4 750 metrov privítali až 122 jazdcov s medzinárodnou účasťou pretekárov z ôsmich krajín Európy.

Moris XC Košice

13.07.2015

Tesne po Moris Cup Jahodná 2015 sme si užili ďalšie športové podujatie hneď druhý júlový víkend 11.-12.7. , opäť na Jahodnej. Tentokrát sa však pretekalo na dvoch kolesách. Okrem cyklistickej súťaže nás zabavil bohatý sprievodný program určený hlavne pre najmenších. Pozrite sa ako to vyzeralo na kopci s Morisom.

Moris Cup Jahodná 2015

Už tradične najlepšia motoristická akcia v Košiciach opäť dopadla na výbornú. Posledný májový víkend 30. - 31. sa nám predviedla osemdesiatka špičkových jazdcov na kopci Jahodná. V prvý súťažný deň sa najviac darilo švajčiarskemu jazdcovi Rivovi. Druhý súťažný deň na MORIS CUP Jahodná 2015 priniesol napínavý priebeh, keď o absolútnom víťazovi rozhodla až posledná jazda. Prvenstvo si napokon vybojoval Tomáš Ondrej na Škode Fabia WRC.

Moris deťom - darujeme pohyb

03.06.2015

Počas slnečného stredajšieho popoludnia, 3. júna, sme mali tú najmilšiu pracovnú povinnosť, rozveseliť našich susedov, škôlkárov zo Súkromnej športovej materskej školy na Alejovej ulici. Našou doménou je pohyb, a tak sme sa rozhodli, že deťom darujeme práve ten, vo forme detských štýlových odrážadiel.

Košice Fashion Week 2014

Uplynulý týždeň, 20. - 26.10, v Košiciach patril svetovým i slovenským módnym návrhárom, krásnym modelkám a modelom, dychberúcim výtvorom a nadšencom, ktorý jednoducho žijú módou. Košiciam, hlavnému mestu kultúry 2013, sa opäť podarilo pripraviť pre obyvateľov východoslovenskej metropoly jedinečný kultúrny zážitok.

Deň Pereša 2014

Perešania sa pre silné dažde rozhodli svoj deň posunúť na sobotu 19.7. a dobre urobili. Počasie na ihriskách v mestskej časti Pereš bolo ukážkové a atmosféra podujatia sa ho pevne držala. Deň nabitý aktivitami si užili deti aj dospelý. Na Deň Pereša prijal pozvanie aj primátor mesta Košice, Richard Raši. V stánku Moris Slovakia sme sa cítili ako by sme boli na skutočne veľkej rodinnej oslave.

Deň Hviezd 2014

Exhibičný futbalový zápas medzi slovenskými hokejovými hviezdami a harichovskými futbalistami skončil nerozhodne 10:10. Už z výsledku je jasné, že diváci sa mali na čo pozerať. Uvoľnená hra na ihrisku v Harichovciach bola iba jedným z lákadiel letného sobotného dňa (28.6.) Ďalšími boli tombola, nafukovacia atrakcia, tanečná zábava, historické automobilové veterány a oproti nim aj špičkové športové modely Audi a Škoda z Moris Slovakia.

Bike and Tour 2014

5. - 7. júna sme zažili akciu, aká tu ešte nebola! Cyklojazda po UZAVRETEJ dialnici medzi Prešovom a Košicami by mohla začať jedinečnú tradíciu, ktorá mnohé spája. Súčasťou Bike and Tour bol aj unikátny Workshop a Expo pred obchodným centrom Aupark Košice.

MORIS CUP Jahodná 2014

Počas víkendu na prelome mája a júna sa na Jahodnej pri Košiciach stretli najväčší športoví nadšenci pretekov automobilov do vrchu, aby tu absolvovali štvrté  podujatie zo svojho tohtoročného kalendára, ktorým sa stal Moris Cup Jahodná 2014. Preteky boli okrem majstrovstiev Slovenska,  Poľska a Slovenského kopcového pohára zaradené aj do dvoch FIA seriálov - ME historických automobilov FIA Historic HILL Climb Championship (HHCC), FIA International HC Cup (IHCC).

Rušňoparáda 2014

Ďakujeme vám, ktorí ste prijali pozvanie na najväčšie stretnutie priaznivcov železničnej nostalgie i moderny na východe Slovenska. Po roku sa v posledný aprílový víkend 26-27. 4.opäť otvorili brány rušňového depa Železničnej spoločnosti Slovensko v Košiciach.

MORIS CUP Jahodná 2013

Počas dvoch krásnych slnečných júnových dní  (8.-9.6.) sa na štart postavilo stodesať pretekárov. O šesť  majstrovských titulov bojovalii Slováci, Česi, Poliaci, Maďari ale aj Taliani a Francúz. Pretek si prišlo pozrieť okolo 8 tisíc divákov.

MORIS CUP Jahodná 2012

Štvrtý ročník pretekov automobilov do vrchu, ktorý sa konal 9. – 10.6.2012 privítal až 121 pretekárov zo Slovenska, Poľska, Česka a Maďarska.

MORIS CUP Jahodná 2011

3. ročník pretekov automobilov do vrchu na kopci Jahodná pri Košiciach sa konal 4. - 6. 6. 2011. Na stupni víťazov stál jazdec formulového špeciálu Lola F3000, Andrej Krajčí, ktorý počas súťaže trikrát prekonal svoj vlaňajší traťový rekord. Na druhom mieste  skončil Igor Drotár a tretia priečka patrila Martinovi Koišovi.

MORIS CUP Jahodná 2010

2. ročník pretekov automobilov do vrchu na kopci Jahodná pri Košiciach sa konal 5. - 6. 6. 2010. Preteky boli pre nepriazeň počasia - povodne predčasne ukončené. Najrýchlejším bol Andrej Krajči na monoposte Formula 3000, pred Martinom Koišom na Forde Focus a tretie miesto patrilo Igorovi Drotárovi na Škode Fabia WRC.